Patchworková Stupava

Autor: Dagmar Méresová | 7.7.2011 o 9:00 | Karma článku: 6,80 | Prečítané:  2033x

Ak už máte radi patchwork ako vzdialenejší obdivovateľ, alebo ho prípadne aj šijete, občas vám dobre padne vidieť naživo nejaké nové inšpirácie, nápady ostatných. Po minulé roky ste si mohli práce patchworkárok pozrieť napr. na výstave v Bratislave, tentoraz sa patchwork presťahoval do Stupavy. Veľa ľudí sa ma pýtalo prečo.

Bratislavskú výstavu usporadúval Patchwork klub Bratislava v Stredisku kultúry na Vajnorskej ulici v Bratislave. Výstava mala už 5-ročnú tradíciu, svoje meno aj pravidelných návštevníkov. Tento rok sa však vďaka prekvapivému postoju „Vajnorskej“ pripravovaná letná výstava žiaľ neuskutočnila. Obdivovatelia patchworku si napriek tomuto sklamaniu napokon aj tak prišli na svoje - na inej akcii.

Patchworkársky Cech usporiadal v dňoch 30. 6. až 3. 7. 2011 v Stupave svoju (oficiálne) prvú samostatnú výstavu. Snáď nepreháňam keď poviem, že sa vydarila nad všetky očakávania. Svedčia o tom kladné ohlasy návštevníkov, a to nielen patchworkárok, ale aj takpovediac platonických milovníkov tejto peknej záľuby a výtvarnej techniky zároveň.

Výstava Patchwork Stupava

Výstava sa konala v priestoroch Mestského kultúrneho a informačného centra (MKIC) v Stupave. Na neveľkej ploche ste mohli obdivovať množstvo exponátov rozličného zamerania, patchworkových techník a štýlov.

Dielka boli rozložené s citom a láskou, takže výstava nepôsobila dojmom galérie, ale skôr hrejivým pocitom domáceho prostredia. Výsledkom bolo, že niektorým návštevníkom sa, podľa ich vyjadrenia, ani nechcelo odísť...

Výstavu si prišli pozrieť hostia nielen zo Stupavy a Bratislavy, ale z rôznych kútov Slovenska: z Trnavy, Piešťan, Žiliny, Bystrice, Levíc... prišli aj patchworkárky z Českej republiky či hostia z Francúzska a Maďarska. Medzi exponátmi boli zastúpené aj hlavné projekty Patchworkárskeho cechu - deky do Hniezd záchrany a vankúše pre deti (tentoraz do stacionára v Nitre).

Na výstave nechýbali ani milené textilné hračky. Tešili sa z nich najmä deti...

Patchwork hračky Stupava

Súčasťou podujatia boli pútavé sprievodné akcie - šitie priateľského quiltu Babičkina záhrada a tvorivé dielne.

Viac fotografií z tohoto podujatia nájdete tu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Focus: Vládne strany oslabujú

Smer stratil takmer dve percentá. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.


Už ste čítali?