Odložený nápad a Žilina

Autor: Dagmar Méresová | 14.6.2011 o 8:00 | (upravené 14.6.2011 o 21:14) Karma článku: 3,11 | Prečítané:  989x

Keď som prvý raz dostala nápad zmeniť vzducha spraviť kurzy patchworku inde ako v Bratislave, tušila som, že ešte nedozrel čas. Pýtala som sa sama seba: “Veď kto by mohol niečo podobné potrebovať? A ak áno, tak kde je? Ja niekoho takého vlastne nepoznám…” Preto som túto myšlienku odsunula ad acta. Bolo veľmi ťažké, alebo snáď úplne nemožné nadviazať kontakt s dievčatami šijúcimi patchwork po Slovensku, či dokonca po svete (čo ide v súčasnosti až prekvapivo ľahko).

Odsunutá myšlienka mi ale neustále povrtkávala niekde v hlave a občas ma popichoval aj manžel: “že ozaj a čo tie Tvoje putovné kurzy?” “No zatiaľ nič” – bola moja odpoveď – “veď nie je dopyt. Keď bude, tak potom.”
A vtedy zrejme ozaj nebol záujem… Lenže s príchodom všadeprítomnej komunikácie cez web začali prichádzať aj nové možnosti – pre zákazníčky a aj pre mňa. Postupne som zistila, že komunikujem s rozširujúcou sa societou patchworkárok, ktorá by mohla niečo ako kurzy naozaj potrebovať. Napokon ma doklepla otázka, ktorá sa už našťastie začala opakovať: “…a stále robíte kurzy len v tej Bratislave? A spravíte kurz aj niekde bližšie?” Bližšie k nim samozrejme…

Patchwork - ateliér v Žiline

No veď by bolo ozaj hlúpe odpovedať Nie. Tak odpoviete Áno. A hneď dostanete otázku: “… aaa aj v Žiline?” Hmmm a vlastne prečo nie? Začala som to v hlave obracať horedolu. Žilina je tak celkom šikovne – z východu aj zo západu, taký zlatý stred… manžel sa zasmial a povedal: “no konečne!” A bolo rozhodnuté. Obaja sme niekde v päte cítili, že tú Žilinu skúsime. Je tam pekne, máme tam priateľov a sú tam aj príjemní ľudia – tí nám napokon aj pomohli s priestormi a všetko vyšlo ako sme plánovali.
V tvorivom prostredí malého, ale zato veľmi dobre zabehnutého ateliéru sme sa všetci cítili veľmi príjemne (Ninke ďakujeme za tip a Marekovi za všetko ostatné ohľadne ateliéru). Na ďalších kurzoch sa radi znova uvidíme (aj s ďalšími záujemcami o patchwork) niekedy na jeseň. Zatiaľ si užívajte všetci leto – a ak aj patchworkujete, tak šite v prírode!

Ďalšie fotografie z tohoto príjemného stretnutia môžete nájsť tu.

 


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Focus: Vládne strany oslabujú

Smer stratil takmer dve percentá. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.


Už ste čítali?