Odložený nápad a Žilina

Autor: Dagmar Méresová | 14.6.2011 o 8:00 | (upravené 14.6.2011 o 21:14) Karma článku: 3,11 | Prečítané:  963x

Keď som prvý raz dostala nápad zmeniť vzducha spraviť kurzy patchworku inde ako v Bratislave, tušila som, že ešte nedozrel čas. Pýtala som sa sama seba: “Veď kto by mohol niečo podobné potrebovať? A ak áno, tak kde je? Ja niekoho takého vlastne nepoznám…” Preto som túto myšlienku odsunula ad acta. Bolo veľmi ťažké, alebo snáď úplne nemožné nadviazať kontakt s dievčatami šijúcimi patchwork po Slovensku, či dokonca po svete (čo ide v súčasnosti až prekvapivo ľahko).

Odsunutá myšlienka mi ale neustále povrtkávala niekde v hlave a občas ma popichoval aj manžel: “že ozaj a čo tie Tvoje putovné kurzy?” “No zatiaľ nič” – bola moja odpoveď – “veď nie je dopyt. Keď bude, tak potom.”
A vtedy zrejme ozaj nebol záujem… Lenže s príchodom všadeprítomnej komunikácie cez web začali prichádzať aj nové možnosti – pre zákazníčky a aj pre mňa. Postupne som zistila, že komunikujem s rozširujúcou sa societou patchworkárok, ktorá by mohla niečo ako kurzy naozaj potrebovať. Napokon ma doklepla otázka, ktorá sa už našťastie začala opakovať: “…a stále robíte kurzy len v tej Bratislave? A spravíte kurz aj niekde bližšie?” Bližšie k nim samozrejme…

Patchwork - ateliér v Žiline

No veď by bolo ozaj hlúpe odpovedať Nie. Tak odpoviete Áno. A hneď dostanete otázku: “… aaa aj v Žiline?” Hmmm a vlastne prečo nie? Začala som to v hlave obracať horedolu. Žilina je tak celkom šikovne – z východu aj zo západu, taký zlatý stred… manžel sa zasmial a povedal: “no konečne!” A bolo rozhodnuté. Obaja sme niekde v päte cítili, že tú Žilinu skúsime. Je tam pekne, máme tam priateľov a sú tam aj príjemní ľudia – tí nám napokon aj pomohli s priestormi a všetko vyšlo ako sme plánovali.
V tvorivom prostredí malého, ale zato veľmi dobre zabehnutého ateliéru sme sa všetci cítili veľmi príjemne (Ninke ďakujeme za tip a Marekovi za všetko ostatné ohľadne ateliéru). Na ďalších kurzoch sa radi znova uvidíme (aj s ďalšími záujemcami o patchwork) niekedy na jeseň. Zatiaľ si užívajte všetci leto – a ak aj patchworkujete, tak šite v prírode!

Ďalšie fotografie z tohoto príjemného stretnutia môžete nájsť tu.

 


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát sa háda s RegioJetom, kto má uvoľniť trasu do Košíc

Súkromný dopravca na linke medzi Bratislavou a Košicami končí koncom januára. Svoje rozhodnutie oznámil začiatkom roka.

TECH

Ukázali, ako vysoko by ste vyskočili na Marse či na Plute

Polmetrový výskok by ste na niektorých telesách premenili na prelet atmosférou.

KOMENTÁRE

Zrušíme kraje, keď sú aj tak nanič?

Nezáujem voličov pomohol zmobilizovať hlasy pre Kotlebu.


Už ste čítali?